Proč jsem tento blog založil...

8. říjen 2007 | 16.06 | rubrika: já a moje fobie
"Myslel jsem, že jsem jediný/jediná na světe, kdo má fobii z knoflíků." - To je asi nejčastější věta, kterou můžete slyšet od člověka, který se k fobii z knoflíků přiznává. Taky jsem si dlouho myslel, že další podobnej magor snad nemůže existovat. Až jsem jednoho dne viděl v televizi pořad, kde o svojí fobii z knoflíků mluvila Natálie Kocábová a já se zaradoval, že v tom nejsem úplně sám. Později jsem na internetu zjistil, že takových lidí je plno. Zde si můžete přečíst příběhy některých z nich. Zajímavé je, že snad úplně všichní se shodují na tom, že kovové knoflíky na džínách jim nevadí. U mě je to taky tak.
Ale zpět k tomu, proč jsem tento blog založil... Doufám, že to někomu třeba pomůže, když uvidí, že v tom neni sám, případně tento blog ukáže tomu, kdo mu nechce věřit. Sám moc dobře vím, jak je obtížné to někomu vysvětlit.

koumpounofobie - Co to vlastně je?

8. říjen 2007 | 13.57 | rubrika: já a moje fobie
Předpokládám, že drtivá většina z vás nemá ani tušení, co to koumpounofobie vlastně je. Takže hned na úvod vám to prozradím. Je to fobie z knoflíků. Ano, čtete dobře. Opravdu se jedná o knoflíky. Ty malé kulaté věci, co jsou např. na košilích, kabátech a jiném oblečení...
A teď krátká definice fobie:
Fobie je úzkostná porucha charakterizovaná chorobným, bezdůvodným strachem z věcí nebo situací. Postižený si nesmyslný strach plně uvědomuje, ale není schopen ho vlastní vůlí potlačit.

Takže teď už víte, co bude hlavním tématem tohoto blogu. Budu tady psát zejména o tom, jak mi tato podivná (nicméně překvapivě celkem běžná) fobie komplikuje život. Troufám si tvrdit, že jde o první blog v českém jazyce s touto tématikou...