knoflíky a "veselé" historky

22. září 2008 | 16.42 |

Děkuju všem za příspěvky pod články a zároveň se omlouvám tomu, kdo čekal nějakou vyšší frekvenci článků. Na blog jsem nezpomněl, ale chyběl čas a nebo chuť napsat něco dalšího. Doufal jsem, že blog aspoň trochu někomu pomůže, ale tolik reakcí jsem opravadu nečekal. Z toho důvodu jsem se rozhodl, že tento blog trochu oživim, protože je nás evidentně docela hodně.

V komentářích jsem našel několik dotazů ohledně toho, jak to chlap řeší v situaci, která vyžaduje, aby měl na sobě oblek. Za sebe můžu odpovědět jednou větou. Doslova jsem to přetrpěl. Vzpomínám si na svou maturitu... Toho dne, kdy si na sebe budu muset vzít košili a oblek, jsem se opravdu děsil. Vzpomínám si, že dlouho, dlouho dopředu jsem řešil, jakou košili na tyto muka zvolit. Nakonec volba padla na černou košili s černými knoflíky. Důvod byl prostý. Černý knoflík na černém pozadí nebude tak moc vidět. Z takových těch průhledných knoflíků bych se asi pozvracel. Několik týdnů předem jsem "trénoval" nošení košile. Doufal jsem, že si třeba nějak zvyknu, ale nezvyknul jsem si. Prostě se mi z toho dělalo fyzicky špatně a když jsem košili sundal, zažíval jsem pokaždé obrovský pocit úlevy. Pak nadešel den D. Košili a sako jsem si ráno vzal do tašky, abych zkrátil utrpení aspoň o tu dobu, kterou budu trávit na cestě. Někde na záchodě ve škole jsem se převlíknul a v tu chvíli jsem opravdu nevěděl, jestli se tam pozvracim nebo od maturity uteču. Nebudu vás napínat. Přežil jsem to a dokonce jsem i odmaturoval. Ale upřímně řečeno, nebyl jsem vůbec schopný se soustředit, celou dobu jsem myslel jenom na to, až si to konečně sundám a jestli odmaturuju, to bylo pro mě vedlejší.

Tento zážitek mi potvrdil, že se to dá přežít. Ale zároveň je opravdu nemyslitelné, abych třeba v zaměstnání musel nosit oblek. Opravdu si nedokážu představit, že bych měl v obleku třeba rozhodovat o něčem důležitém nebo třeba jenom řídit auto. A tím se pomalu dostávám k dalšímu problému, který vám tato fóbie přinese. Problém s výběrem zaměstnání. Jestli máte fóbii z knoflíků tak práce, která by vyžadovala nosit oblek nebo třeba uniformu na knoflíky, pro vás nepřipadá v úvahu. Mně to zase až tak nevadí, protože jsem nikdy neměl zájem o práci "kravaťáka", ale věřim, že pro někoho to může být hodně velký problém.

V příštím článku vám popíšu, jak probíhal jeden zajímavý pohovor, kdy vyšlo najevo, že bych měl na pozici, o kterou jsem se ucházel, nosit oblek.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

Komentáře

RE: knoflíky a "veselé" historky zuza* 24. 01. 2009 - 12:32
RE: knoflíky a "veselé" historky friscol 11. 09. 2010 - 11:03
RE: knoflíky a "veselé" historky dejf 02. 12. 2011 - 13:20